Chałupy – atrakcje, noclegi

Maj 6, 2008 przez

Chałupy – mieścina w województwie pomorskim, w powiecie puckim, należąca do gminy miejskiej Władysławowo, położona na Półwyspie Helskim (niedaleko Jastarni). Niegdyś kaszubska wioska rybacka, w której to, w 1836 roku, miejsce miał sławny „Sad Boży”. Niejaka Krystyna Ceynowa, wdowa po jednym z tamtejszych rybaków została posądzona o czary (dokładniej chodziło m.in. o to, że nie chodziła do kościoła), po czym skazana została na „Próbę Wody”, która skończyła się jej śmiercią.

Atrakcje i rekreacja

Teraźniejsze Chałupy przede wszystkim szczycą się swą szeroką plażą, ciągnącą się wzdłuż całej miejscowości. Z promenady, prowadzącej do portu, roztacza się widok na przeciwległy brzeg Zatoki Puckiej, Kępę Swarzewską i Puck. Owa wioska pochwalić się może wspaniałą bazą windsurfingową. Płytkie a zarazem spokojne wody zatoki sprawiają, że jest jednym z najlepszych miejsc w Europie do nauki tego sportu. Chętni nauki windsurfingu, znajdą swych trenerów na kempingu „Małe Morze”. W okolicach Chałup znajduje się plaża nudystów, o której między innymi śpiewał Zbigniew Wodecki („Chałupy welcome to”). Poza tym goszcząc tu w połowie lipca, natkniemy się na regaty starych łodzi rybackich (imprezę przy muzyce, w której to rybacy prezentują swe umiejętności, ścigając się na swych łodziach).

Chałupy – noclegi

Decydując się na pobyt w tej morskiej miejscowości, ważnym aspektem są noclegi, w których to znikomą część swych wakacji spędzicie. Dobrze szukając, można już znaleźć kwaterę za 25 zł. Wiadomo… jaka cena taki i komfort. Jednak, ci mniej wybredni będą już zadowoleni z tych najtańszych. W końcu nie kwatera liczy się na wakacjach, a słoneczne dni i piaszczyste plaże.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!