Centralne powietrze

Cze 4, 2013 przez

Skąd bierze się w domu ciepło? Przede wszystkim z nasłonecznienia, a także od ścian zewnętrznych budynku, które przekazują ciepło z zewnątrz. Oprócz tego ciepło jest też wytwarzane przez domowników i zwierzęta przebywające w domu. Bilans cieplny jest kluczowy dla wybrania odpowiedniego rodzaju klimatyzacji. Tylko znając ten czynnik jesteśmy w stanie kupić odpowiednie urządzenia, które będą optymalnie dobrane do pomieszczeń i naszych upodobań. Dawniej klimatyzacja była traktowana jak luksus.

Dzisiaj jest ona ogólnodostępna na każdym kroku. Ponieważ to nowoczesne rozwiązanie daje nie tylko komfort mieszkania, ale również jest niezastąpione do wykonywania codziennych czynności. Klimatyzacja jest niezastąpiona w zakładzie pracy. To ona wpływa na nasze samopoczucie. Dzięki niej możemy przetrwać upały oraz w mniejszym stopniu odczuwamy dyskomfort. Udowodniono,że wpływa ona na pracę naszych szarych komórek. Kiedy organizm jest zmęczony, słabiej funkcjonuje. Osłabiona jest koordynacja ruchowa oraz zdolność kojarzenia faktów. Dlatego pracownikowi należy stworzyć optymalne warunki pracy, aby wszystkie zadania były sprawnie i szybko wykonane.

Oszczędzanie ciepła

Oszczędzanie ciepła to nie tylko oszczędność dla portfela ale także realne działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Najmniej dwutlenku węgla do atmosfery wydostanie się od niewyprodukowanej energii cieplnej. Dlatego każdy powinien oszczędzać energię cieplną. Musimy pamiętać, że przy przeważającym udziale węgla w produkcji energii cieplnej, zawsze mamy do czynienia z większą lub mniejszej emisją do otoczenia: pyłów, tlenków siarki oraz azotu a także z emisją wywołującego efekt cieplarniany – dwutlenku węgla, co nie pozostaje bez znaczenia dla środowiska naturalnego i naszego własnego zdrowia.

Pomoc merytoryczna: Strefa Klimatu

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!