Bramy segmentowe optymalnym rozwiązaniem w przemyśle

Sie 23, 2011 przez

W działalności przemysłowej i ogólnie w każdej działalności gospodarczej liczy się maksymalizacja wykorzystania każdego posiadanego zasobu. Jednym z najważniejszych zasobów każdej firmy jest przestrzeń dostępna na nieruchomości niezależnie od tego, czy jest to nieruchomość wykorzystywana w celach usługowych czy produkcyjnych. Dużym praktycznym problemem jest zorganizowanie odpowiedniego systemu zamykania wyjść w różnego rodzaju magazynach czy garażach, w których stoją firmowe pojazdy. Najlepszym rozwiązaniem tej kwestii są w chwili obecnej bramy segmentowe przemysłowe.
Bramy segmentowe to, jak sama nazwa wskazuje, bramy składające się z poziomych segmentów o niewielkiej wysokości ułożonych jeden na drugim. Konstrukcja ta jest tak przydatna w działalności gospodarczej gdyż pozwala na oszczędzanie miejsca zarówno kiedy brama jest zamknięta, w trakcie jej otwierania jak i w sytuacji, kiedy jest ona otwarta. Osmagane jest to przez pionowy system podnoszenia segmentów i następnie układaniu ich na specjalnych prowadnicach wewnątrz pomieszczenia. Prowadnice te mogą być ułożone pionowo na ścianie, pod skosem zgodnie z ułożeniem dachu lub całkowicie poziomo w zależności od kształtu architektonicznego budynku. W ten sposób można chociażby otwierać bramę w sytuacji, kiedy zaraz za nią stoi samochód dostawczy. Nie ma też konieczności zostawiania odstępu pomiędzy pojazdem czy sprzętem wewnątrz pomieszczenia a bramą gdyż wystarczy by nic się o nią nie opierało a otworzy się ona prawidłowo.
Bardzo ważne jeśli chodzi o bramy segmentowe przemysłowe jest także bezpieczeństwo ich stosowania. Już nawet tańsze modele posiadają systemy zabezpieczające przed ich przypadkowym zwolnieniem czy przygnieceniem osoby postronnej w czasie zamykania.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!