Blefowanie w pokerze

Mar 3, 2011 przez

Poker jest gra w której panują pewne zasady. Są one bardzo proste jednak zastosowanie ich a zarazem i odpowiedniej strategii gry, nie jest już tak prostą sprawą jakby się wydawało. Poker jest również interesującą gra, chociażby ze względu na to, że istnieje możliwość blefowania. Każdy gracz-pokerzysta wie, że nic nie da tak dużej satysfakcji z gry jak udany blef. Jeśli to po blefach, czyli wprowadzeniu przeciwników w błąd wygramy dużą sumę pieniędzy to z pewnością taka chwila zostanie zapamiętana na dłuższy czas.


Takimi rozdaniami bardzo chętnie chwalimy się. Osoby początkujące, z pewnością nie znają strategii blefowania w pokerze zbyt dobrze. Według wielu z nich blefowanie tutaj jest takim samym elementem gry jak każdy inny. Czasem jednak, a zwłaszcza podczas oglądania telewizyjnych show pokerowych dostrzegamy, że nasze wnioski były błędne. W pokerze blef przez doświadczonych pokerzystów uważane jest za sprawę dziecinnie prostą. Tutaj najważniejszą zasadą jest dobre zagranie zwłaszcza gdy nic nie mamy, i wtedy możemy liczyć, że pula będzie należała do nas. Jednak wielkim błędem pokonywanym przez wielu pokerzystów jest zbyt częste blefowanie. Taka sytuacja niestety może doprowadzić do efektów niekorzystnych dla nas. Dlatego też zanim rozpoczniemy grać na serio na pieniądze, to na początku powinniśmy dowiedzieć się, co należy robić żeby nasze blefowanie było jak najbardziej udane. Aby tak było, gracz powinien spełniać szereg warunków. Po pierwsze posiadanie przewagi pozycji nad przeciwnikiem. Wtedy sztuka blefowania staje się dużo łatwiejsza jeśli my zagrywać będziemy jako ostatni z graczy.

Blefowanie jako odpowiednia strategia będzie znacznie łatwiejsza dla gracza, który posiada image Tight. Ostatnim elementem i to najskuteczniejszym jest element związany z naszymi przeciwnikami. Musimy pamiętać, że blefowanie nie powinno być kierowane do graczy słabych. Dobry blef skutkować będzie tylko i wyłącznie przeciwko dobrym graczom. Dlatego bardzo ważne jest to by grać z równymi sobie, bo wtedy gra bywa znacznie bardziej emocjonująca niż jest z mieszanymi, pochodzącymi z wysokiej pozycji i niższej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 8.1/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Blefowanie w pokerze, 8.1 out of 10 based on 13 ratings

Podobne

Podziel się!