Blackjack – porady

Cze 10, 2011 przez

Jedną z najbardziej nam chyba znanych gier hazardowych jest Blackjack. W tą grę grają nawet dzieci – oczywiście nie na pieniądze, to forma zabawy. Jeżeli natomiast w blacjacka gramy w kasynie, gramy na pieniądze wówczas uprawiamy hazard. Musimy liczyć się tym, ze gra ta może zakończyć się przegraną, ale również i tym że możemy wygrać wysoką sumę, możemy zgarnąć główną nagrodę – a stawka czasami jest bardzo wysoka. Wszystko zależy od pozostałych graczy. Zasady gry w Blackjacka są banalnie proste i z całą pewnością nauczymy się ich dosłownie w jedną chwilę. Główną zasadą jest uzbieranie sumy punktów z rozdawanych kart jak najbliżej liczby 21.


Wszystkie karty mają określoną punktację, wynikającą z zasad gry, ale i z wartości widniejących na takich kartach do gry. Nie trudno więc domyślić się, że dziesiątka pik ma dziesięć punktów, trójka kier trzy i tak dalej. Kolory nie mają tu większego znaczenia. Liczy się przede wszystkim wartość kart i suma uzbieranych punktów. Osoba, która uzbiera sumę jak najbliższą liczbie 21 jednak nie przekroczy jej zgarnia główną wygraną. Jedno rozdanie nie trwa więc długo. Wiele zależy oczywiście od tego, ilu jest graczy – im większa jest ilość graczy przy stole, tym dłużej trwa rozdanie. Krupier rozdaje po kolei wszystkim graczom karty. Najwyższym układem w grze w oczko jest blackjack. Układ taki stworzony jest z trzech kart – asa i dziesiątki lub jakiejś figury. Jeżeli gracz ma taki czysty układ w nagrodę otrzymuje 150% zakładu. Dlatego też najbardziej opłacalne jest zbieranie do takiego właśnie układu. Jednak nie jest to wcale takie łatwe. Karty rozdawane są losowe. Nie można zaplanować, jaka kartę dostaniemy. Dlatego też musimy mieć intuicję, musimy wiedzieć, kiedy przestać dobierać karty. Celem jest skompletowanie 21 punktów.

Jeżeli uzbieramy chociaż jedno oczko powyżej tej sumy jesteśmy wykluczani z gry i nie mamy szans na główną wygraną w konkretnym rozdaniu. Dlatego też istnieje ryzyko, że nie każda karta rozdana przez krupiera będzie nam odpowiadała, będzie nam pasowała.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.4/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Blackjack - porady, 7.4 out of 10 based on 11 ratings

Podobne

Podziel się!