Biuro rachunkowe od kadr i płac – wybierz najlepsze

Maj 20, 2011 przez

Przeglądając ofertę usług księgowo – kadrowych proponowaną przez niejedno biuro rachunkowe z Krakowa  uwagę przykuwa pozycja kadry i płace. Co kryje się pod tymi dwoma pojęciami? Niby pojęcia dość dobrze wszystkim znane, ale w przypadku określenia czynników wchodzących w zakres owych usług sprawa się nie, co komplikuje. Z trudem przychodzi nam wymienienie chociażby dwóch świadczeń. Tak, więc osoby pracujące w dziale kadry i płace odpowiedzialne są za  prowadzenie dokumentacji i ewidencji personalnej pracowników.

Wszystkie biura rachunkowe, księgowi świadczący tego typu usługi prowadzą akta osobowe pracowników, które przechowywane są w siedzibie biura rachunkowego. Do obowiązków działu kadrowo – płacowego należy przede wszystkim przygotowywanie dokumentów związanych z nawiązaniem stosunku pracy, tj. sporządzenie umowy o pracę, ustanowienie wysokości płacy, itd.., Ale jak się okazuje to nie koniec czynności wykonywanych przez obsługę kadrową. Do ich kompetencji należy również prowadzenie dokumentacji potwierdzające obecność lub absencję pracowników, sporządzanie harmonogramu pracy, dotyczy to przede wszystkim firm, gdzie istnieje system zmianowy.

To ona odpowiada również za przydzielenie odzieży, obuwia roboczego, a także prowadzenia rejestru wypadków czy też wszelkiego rodzaju chorób zawodowych. Jeśli chcemy znaleźć dobrego księgowego, nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “biuro rachunkowe Kraków” , trzeba jeszcze przejrzeć ofertę różnych firm księgowych – także w zakresie kadr i płac.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!