Bezwzględnie potrzebna ekonomia

Cze 29, 2007 przez

Ekonomia to bezwzględnie znacząca gałąź nauki. Gdyby nie istniała ekonomia, nie mielibyśmy wiedzy, w jaki sposób oszczędzać z głową, jak inwestować w akcje a nawet w jaki sposób inteligentnie gospodarować. Jakby nie było ekonomii, byłoby naszej cywilizacji wielce ciężko. Nie potrafilibyśmy określić, jak efektywnie oszczędzać. Ludzie nie wiedzieliby, jak kierować spółką a także jak inwestować. Nikt nie wiedziałby, jak mądrze wydawać każdy grosz, jak zarządzać administracją. Brakowałoby nam wiedzy nie tylko co to jest podaż pracy, czy wzrost gospodarczy, lecz przede wszystkim, nikt nie umiałby określić nawet, co to jest popyt na pracę. Nie mielibyśmy zielonego pojęcia, w jaki sposób inwestować w spółki a także jak rozporządzać przychodami. Nikt nie potrafiłby określić, w jaki sposób rozumnie gospodarować, jak żyć właściwie.
Ekonomia edukuje nas, jak dobrze gospodarować i jak rozporządzać państwem. Gdyby nie ona, byłoby każdemu niezwykle trudno. Nie wiadomo by było, jak rozumnie inwestować. Nikt nie potrafiłby określić, jak trzeźwo oszczędzać i jak kierować organizacją. Nikt nie miałby pojęcia nie tylko co to jest krzywa Kuznetsa, czy cykliczność rozwoju, lecz przede wszystkim, ludzie nie umieliby określić, co oznacza produkt krajowy brutto. Ludzie by nie wiedzieli, jak inwestować fundusze. Nie umielibyśmy określić, w jaki sposób odpowiednio wydawać pieniądze.

Ekonomia mówi nam, jak rozporządzać rachunkiem oszczędnościowym i jak kierować hutą. Gdyby nie ona, byłoby nam wszystkim wyjątkowo trudno. Nie mielibyśmy zielonego pojęcia, jak zarządzać domowym budżetem. Nie potrafilibyśmy określić, jak rozporządzać spółką giełdową czy też jak rozporządzać ziemią. Nie potrafilibyśmy określić nie tylko co to takiego obieg okrężny produktu, czy równowaga konsumenta, lecz przede wszystkim, brakowałoby nam wiedzy, czym jest inflacja. Nikt nie umiałby określić, jak rozporządzać przychodami a także jak pomnażać kapitał. Ludzie by nie wiedzieli, w jaki sposób mądrze wydawać a nawet w jaki sposób rozporządzać domowym budżetem. Brakowałoby nam wiedzy nie tylko czym jest prawo malejącej krańcowej stopy substytucji, czy elastyczność cenowa popytu, lecz przede wszystkim, nikt by nie wiedział nawet, co to jest linia budżetowa. Nie mielibyśmy wiedzy, jak rozporządzać gospodarką.
Ekonomia oświeca nas, jak zarządzać spółdzielnią i jak inwestować na giełdzie. Gdyby nie istniała ekonomia, byłoby społeczeństwu niezmiernie niewesoło. Nie wiadomo by było, jak prowadzić firmę. Nikt nie miałby pojęcia, jak właściwie postępować a także w jaki sposób poprawnie wydawać pieniądze. Nie wiadomo by było, jak zarządzać dochodami, jak zarządzać walutami a nawet jak rozporządzać spółką giełdową. Nikt nie miałby zielonego pojęcia nie tylko co to jest restrukturyzacja przedsiębiorstw, czy linia jednakowego kosztu, lecz przede wszystkim, nie mielibyśmy zielonego pojęcia, czym jest cykl koniunkturalny. Ludzie by nie wiedzieli, jak żyć przezornie oraz jak sprytnie inwestować.
Ekonomia mówi, jak zarządzać pieniędzmi i w jaki sposób rozporządzać zatrudnieniem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!