Autokarowe wojaże

Sie 17, 2010 przez

Statystyki wskazują na to, że podróże autokarem i autobusem zdecydowanie częściej wybierają osoby starsze, zwłaszcza te podróżujące samotnie. Wynika to z faktu, że podróże autokarowe uchodzą za bardziej bezpieczne i stwarzające mniej zagrożeń kradzieży, napaści itp. Połączenia autokarowe są bardzo korzystne i możemy dojechać w dowolne miejsce praktycznie każdego dnia, tak więc nie wymaga to zbyt wielkiego wysiłku jeśli chodzi o organizację naszej podróży.
Podróże autokarowe i autobusowe są zazwyczaj dłuższe niż przejazd pociągiem, ale dla wielu osób kwestia bezpieczeństwa jest istotniejsza niż czas podróży. Oczywiście osoby, którym zależy przede wszystkim na czasie (a w drugiej kolejności na oszczędnościach finansowych) zwykle decydują się na tanie linie lotnicze, które dzisiaj błyskawicznie rozwijają swoje możliwości i kierunki podróży.
Podróże pociągiem to na ogół domena studentów, którym zależy na w miarę szybkim przejeździe i niskich kosztach. Jadąc pociągiem student może liczyć na zniżkę, co bez wątpienia ma duże znaczenie. Coraz rzadziej można spotkać w pociągach rodziny jadące na wakacje w góry, czy też nad morze. Jeszcze kilkanaście lat temu był to widok dosyć powszechny. Być może wczasy rodzinne w dotychczas znanej nam formie odchodzą już do lamusa. Nadal jednak na kolonie pociągami jeżdżą uczniowie szkół podstawowych, co dla innych podróżnych w okresie letnim bywa raczej utrudnieniem niż dodatkową atrakcją. Często w okresie letnim w pobliżu miast, gdzie odbywają się duże festiwale muzyczne i filmowe możemy spotkać uczestników tych festiwali, którzy zazwyczaj jeżdżą grupowo i wówczas także zajmują większość przedziałów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!