Autogiełda

Sie 14, 2007 przez

Jak podaje Samar znów wzrosła liczba samochodów używanych sprowadzonych do Polski. Ponad 560 tysięcy aut sprowadzono zza granicy do Polski do lipca tego roku włącznie. Sprowadzamy coraz młodsze samochody, a na rynku poszukiwane są auta w wieku 2-4 lata. Popyt jest taki, że te auta po prostu drożeją. Volkswagen, Opel, Ford i inne niemieckie marki sprowadzane są do Polski najchętniej. W zestawieniu przodują marki europejskie, natomiast aut azjatyckich nie ma.

Widocznie zwolennicy aut japońskich lub koreańskich wolą kupić nowe auta w Polsce. Ciekawe zjawisko obserwujemy w segmencie samochodów ciężarowych z drugiej ręki. Gospodarka rośnie, nowych aut brakuje, a mało kto chce sprzedać auto używane. Cena używanych samochodów ciężarowych natychmiast wzrosła, tak, że auta dwuletnie mogą kosztować tyle co nowe.

Handel samochodami z drugiej ręki jest rentowny, duże firmy zagraniczne wchodzą nawet na giełdę. Gdzie można kupić lub sprzedać samochód używany sprowadzony zza granicy? W dużych miastach, co tydzień organizowana jest auto giełda samochodowa, którą warto odwiedzić. Bardzo dobrym miejscem jest internet, w którym ogłaszają sie komisy samochodowe oraz indywidualni sprzedawcy. Ceny mogą się sporo różnić więc trzeba obejrzeć więcej ofert na dany model przed podjęciem decyzji. Ostrożne i uważne podejście do zakupu samochodu używanego pozwala uniknąć późniejszych kłopotów. Niezależnie od tych obaw, zakupienie paroletniego samochodu z drugiej ręki to dobry wybór.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!