Atrakcje turystyczne na Mazurach

Mar 1, 2010 przez

Pojezierze Mazurskie jest prawdziwym rajem dla żeglarzy i kajakarzy z całego świata. Jednak Mazury to nie tylko wielkie i malownicze jeziora, ale również miejsce, w którym turystyka “lądowa” jest doskonale zagospodarowana i każdy turysta szukających atrakcji nie tylko “wodnych”, znajdzie tutaj coś dla siebie.

Z atrakcji turystycznych, ale wodnych – przy których na chwilę pozostaniemy – na szczególną uwagę zasługuje wypożyczalnia kajaków. Jest to doskonałe miejsce dla turystów, którzy chcą zwiedzić Mazury z pokładu małego, lecz zwrotnego i urokliwego kajaku. Dlaczego właśnie Krutyń? Ta malownicza miejscowość położona jest nad najpopularniejszą Mazurską rzeką, jaką jest bez wątpienia Krutynia. Szlaki kajakarskie, jak i wycieczki łodziami organizowane na tej rzece, nieraz zapierają dech w piersiach. Miejsce jest tym bardziej popularne, że doskonale odnajdzie się tam każdy kajakarz, początkujący lub nawet taki, który wcześniej nie miał styczności z tym środkiem transportu.

Wróćmy jednak do zapowiadanych atrakcji lądowych. Czego nie można przegapić? Przede wszystkim takich miejsc jak Twierdza Boyem, Wilczy Szaniec, Zamek Krzyżacki w Giżycku czy Zespół Pałacowo – Parkowy w Sorkwitach. To oczywiście tylko nieliczne z atrakcji, jakie czekają na turystów odwiedzających Pojezierze Mazurskie. Jednak to właśnie one biją rekordy popularności w rankingach organizowanych przez działające na tamtych terenach agencje turystyczne.

Czego możemy się spodziewać, na przykład po wizycie w Twierdzy Boyem? Niespotykanej, wręcz fantastycznej budowli (twierdzy), która została zbudowana w kształcie gwiazdy. Twierdza została zbudowana z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV, w połowie XIX wieku. Wówczas tereny położone na zachód od Giżycka, gdzie ów obiekt się znajduje, należały do Prus Wschodnich, a twierdza miała być swoistego rodzaju łącznikiem w umocnionych broniących tereny państwa Pruskiego.

Poruszanie się po Pojezierzu Mazurskim jest sprzyjające turystom. Charakteryzuje się dostępem do wielu linii kolejowych, które kursują na terenie całych Mazur. Ponadto Mazury można przemierzać wzdłuż i wszerz drogą wodną – korzystając z licznych promów i statków pasażerskich. Mazury to Polski raj turystyczny!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!