Atrakcje Pobierowa

Lis 9, 2011 przez

Pobierowo jako nadmorska miejscowość wczasowa od wielu lat pełni ważną role na turystycznej mapie polskiego wybrzeża. O jego popularności decyduje nie tylko położenie, ale również fantastycznie rozwijająca się infrastruktura.

Ktoś, kto przyjeżdża na wczasy do Pobierowa musi poświęcić co najmniej jeden cały dzień, aby zaznajomić się z topografią miasteczka, a odnalezienie naprawdę warty odwiedzenia knajpek, kawiarni czy smażalni ryb po uprzedniej degustacji to już zadanie na około tydzień. Dlatego do Pobierowa warto przyjechać kilka razy, pierwsze na lekki rekonesans połączony z odpoczynkiem nad morzem a następnego roku na prawdziwe szaleństwo.

W Pobierowie działa bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, ogrom ofert może przytłoczyć kogoś kto wybiera się tutaj po raz pierwszy. Aby się o tym przekonać wystarczy wpisać w okno jakiejkolwiek przeglądarki internetowej hasło lub frazę noclegi w Pobierowie, a liczba wyników, jakie otrzymamy zapewni nam zajęcie związane z szukaniem kwater i noclegów na długie zimowe wieczory. Do wyboru mamy tanie pokoje na kwaterach prywatnych, domki letniskowe, pensjonaty w tym również bardzo luksusowe zlokalizowane nieco z dala od centrum, w zacisznej okolicy w zagajnikach leśnych, jak również wille na wydmach bardzo blisko morza i plaży. Ponadto oczywiście hotele oraz nisko kosztowe noclegi takie jak pola namiotowe czy kempingi.

Pobierowo oferuje szereg atrakcji turystycznych dla dzieci i dorosłych. Na plaży działają liczne atrakcje pod kryptonimem Akademia Słońca, gdzie zupełnie za darmo w dmuchanych figlo parkach mogą szaleć nasze pociechy. Dla dorosłych i młodzieży liczne trasy rowerowe w samym Pobierowie i okolicach. Jest zwiedzać, niedaleki Trzęsacz, Rywal i Niechorze w drugą stronę na zachód wyspa Wolin i wspaniały Park Narodowy z zagrodami żubrów i unikatowym tarasem widokowym na morze znajdującym się w najwyższym miejscu nad Bałtykiem po polskiej stronie na wysokości 100metrów. Widoki zapierają dech w piersiach.

W samym Pobierowie działa również wspaniały kompleks sportowo-rekreacyjny, na którym zagramy w piłkę nożna na pełnowymiarowym boisku trawiastym. Ponadto do dyspozycji w centrum sportu w Pobierowie są boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, bieżnia lekkoatletyczna oraz korty tenisowe i wypożyczalnia rowerów. Na preferujących spacery czekają liczne ścieżki przez las, przez miasteczko oraz oczywiście niekończące się piaszczyste plaże, którymi można dojść do pobliskich kurortów takich jak Dziwnów czy Pustkowo a nawet dalej do Rewala czy Trzęsacza.

www.pobierowo-noclegi.com.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!