Artykuły do przedruku – co to takiego?

Wrz 9, 2013 przez

Surfując po Internecie w poszukiwaniu informacji nie raz natrafimy na strony www, które oferują tak zwane artykuły do przedruku. Przyjrzymy się temu, jakże ciekawemu i przydatnemu zjawisku.

Jeśli mamy nieco umiejętności pisarskich i chcielibyśmy się nimi podzielić z innymi, możemy swoje teksty opublikować na takim serwisie. Regulaminy wszystkich serwisów, jakie odwiedziłem, stanowią, że za taką publikacje nie otrzymamy wynagrodzenia.

Co więcej, każdy z wizytujących serwis może nasz artykuł „przedrukować” na swojej stronie, za co również nikt nie płaci i nikt nie otrzymuje wynagrodzenia. Jeśli już ktoś zdecyduje się umieścić u siebie naszą twórczość, musi tego dokonać bez ingerencji w jej strukturę i treść.

Warunkiem publikacji jest, że teksty, które chcemy umieścić na serwisie nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane. A jako, że teksty stają się nasza wizytówką, musimy zwrócić uwagę na poprawność ortograficzną i gramatyczną. Sam fakt wysłania tekstu na serwis jeszcze nie musi oznaczać jego tam umieszczenia.  Wszystkie artykuły do przedruku są sprawdzane, pod różnymi kątami, przez moderatorów i to oni decydują, które zostaną opublikowane, a które trafią do kosza.

Rzeczą, na którą warto zwrócić baczniejszą uwagę, jest możliwość umieszczenia w tekście linka do własnej strony. Co nam to daje? Otóż przydane jest to w momencie, gdy posiadamy stronę internetową i chcemy podnieść jej ranking. Gdy nasz artykuł będzie interesujący istnieje duża szansa, że ktoś umieści go na swojej stronie tym samym podnosząc nam jeden z elementów składających się na ranking strony – link popularity.

Podsumowując, jeśli mamy pomysły i umiejętności, to dzięki artykułom do przedruku możemy zaistnieć w środowisku internetowym, jak również wykorzystać funkcjonujące mechanizmy i użyć ich do działań promocyjnych SEO. A i nigdy nie wiadomo, czy tekstu nie czyta nasz przyszły pracodawca.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!