Architektura wnętrz w stylu rustykalnym

Cze 15, 2010 przez

architektura wnętrzStyl rustykalny nie musi kojarzyć się z tandetą i wiejskim kiczem. Jest to styl nawiązujący do tradycji wiejskich. Przedmioty wykonane w tym stylu są często mocno postarzane wszelkimi dostępnymi technikami. Są to często przedmioty bardzo stylowe, które z kiczem nie mają nic wspólnego.

Architektura wnętrz w stylu rustykalnym pasuje do mieszkań w kamienicach. Mają one często rustykalny bądź secesyjny klimat. Styl rustykalny nie wyklucza współczesnego wyposażenia. Dlatego mieszkaniu wyposażonemu nowocześnie możemy dodać ciekawego charakteru poprzez dodanie przedmiotów dekoracyjnych w stylu rustykalnym.

Architektura wnętrz w stylu rustykalnym to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy marzą o powrocie do naturalnej prostoty wiejskiego domu. Podobny nastrój można przenieść do swojego mieszkania w mieście, bez konieczności przeprowadzki na prowincję. Klimat wnętrza rustykalnego można zbudować wykorzystując meble w różnych stylach.

Architektura wnętrz w stylu rustykalnym charakteryzuje się przede wszystkim prostotą wnętrz, sielankowym nastrojem i odpowiednią kolorystyką. Pożądany efekt można osiągnąć poprzez nawiązanie w projekcie wnętrza do natury. Przede wszystkim należy wprowadzić do wnętrza meble wykonane z drewna. Meble w stylu rustykalnym mają zazwyczaj proste kształty, wykonane są z drewna w naturalnym kolorze.

Architektura wnętrz w stylu rustykalnym stosuje naturalne kolory ścian. Można użyć bieli, błękitu lub jasnej, naturalnej zieleni. Dopuszczalne jest również zastosowanie wzoru w formie motywów kwiatowych, delikatnych kratek i pasków.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!