Aplikacja SEO eXdomain

Paź 7, 2010 przez

eXdomain research tool jest to narzędzie zaprojektowany do wyszukiwania domen, aczkolwiek nie tylko, ale o tym w kolejnej części tekstu. Nie planuję tu opisywać samego produktu i wymieniać jego funkcji, zakładając, że praktycznie wszystko da się znaleźć na stronie sprzedawcy. Jaka jest w takim razie moja ocena odnośnie eXdomain? Z jednej strony lepiej byłoby uznać, iż narzędzie jest zupełnie zbędne. Dzięki temu mniej użytkowników by się tym programem zauroczyła, a co warto napisać w jego przypadku czym mniejsza ilość znających się i zorientowanych konsumentów tego narzędzia tym hipotetycznie lepiej. Z drugiej zaś strony byłoby to całkowite oszustwo, albowiem program funkcjonuje faktycznie sprawnie. Czemu napisałem o “myślących i poinformowanych” specjalistach? Gdyż w przypadku każdego programu klientem musi być persona z należytą kwalifikacją i podejściem aby owocnie z niego zarabiać. Nie wystarczy tylko wgranie, włączenie i naciśnięcie opcji start, po czym wybieranie tylko wartościowych, bardzo wiekowych domen. Jeśli poszukujesz tego typu produktu zatem eXdomain stanowczo nie jest czymś dla osób jak Ty.

Oprogramowanie SEOAczkolwiek przy odpowiedniej wiedzy możemy dobrze zastosować tę aplikację do wynajdowania wygasłych już lub oczekujących na wykasowanie domen, spełniających wybrane przez nas warunki. I tu właśnie dochodzimy do meritum. Są osoby, które wykorzystując eXdomain zdobywają bardzo stare nazwy internetowe z masą odnośników przychodzących i używają te domeny do budowania własnego zaplecza. Inni zaś uruchamiają na nich tradycyjne blogi internetowe, których użycie nie ma nic wspólnego z SEO. Jeszcze inni ignorują wiek domeny i jej przeszłość, a głównym warunkiem selekcji staje się ilość znajdujących się w indeksie wyszukiwarki stron. Są i takie osoby, dla których liczy się wyłącznie PR adresu i od razu po jej zarejestrowaniu lub po krótki odstępie (kiedy domena odzyska PR) sprzedają ją wykorzystując aukcji lub innej formy licytacji zarabiając nie rzadko dość niezłe zyski. Przykładów użycia domen wykrytych za pomocą eXdomain można by wykazać znacznie więcej.

W jaki sposób zatem można wygenerować dochód korzystając z tego programu? Pewne sposoby podałem już powyżej, aczkolwiek bez konkretnych wartości, ale to nie opis na allegro, gdzie dowiesz się ile zarobisz kupując jakiś tam serwis internetowy lub domenę. Posilę się kilkoma historiami usłyszanymi od użytkowników, co eXdomain nabyli, a wygasające domeny stosują w zupełnie innych celach:
1. W tym przypadku nazwy idą na sprzedaż. Kupowane są w promocji za kilka PLN lub bez promocji w OVH po naprawdę niskiej cenie, po czym trwa oczekiwanie na odzyskanie lub aktualizację PageRank. Dalej nazwy są odsprzedawane, a bardzo wiekowe sztuki z PageRank 3, 4 lub 5 da się atrakcyjnie sprzedać. Człowiek z przytaczanego przykładu sprzedał swoją, bodajże, pierwszą kupioną za pomocą eXdomain domenę z zyskiem przewyższającym koszt aplikacji. Kolejne transakcje to już czysty zysk. To całkiem atrakcyjny rezultat, zgodzicie się?
2. W drugim scenariuszu domeny są rejestrowane pod SWL, zatem liczy się przede wszystkim suma za indeksowanych podstron. W aplikacji eXdomain można ustawić dowolne kryteria umożliwiające wytypowanie wyłącznie adresów wolnych do rejestracji, których Google site oraz Yahoo! site przekracza określone wartości. Następnie osoba ta rejestruje takie adresy, wrzuca na nie dowolne serwisy, po czym podpina pod systemu wymiany linków i czerpie z nich pewne ilości punktów nadających się do swojego wykorzystania albo na handel. Ile można na tym zarobić? W scenariuszu, jaki ja tu opisuję jest to kilku krotność kosztu aplikacji eXdomain miesięcznie.

Aplikację możemy wykorzystać także do analizy stron internetowych, nie tylko domen. Posiadając listę kilku, kilkudziesięciu, kilkuset czy nawet nastu tysięcy stron do sprawdzenia wystarczy wkleić ją do eXdomain i zaznaczyć interesujące nas dane do zweryfikowania. Oczywistym jest, że w tym razie nie będzie ciekawić nas dostępność domeny czy też informacja o zamówieniu opcji lub jej braku, ale suma za indeksowanych stron w Google bądź AltaVista czy liczba odnośników prowadzących do domeny za indeksowanych przez Yahoo! zdecydowanie powinna się przydać.

Zaczynając pisanie tego opisu zamierzałem opisać również zasad ustawień i używania programu, jednak będzie to w takim razie stanowić temat kolejnego artykułu. Przyznam także już teraz, że nie wszystko w tym programie potrafię wykorzystać i nie z wszystkich jego funkcji korzystam. Nie wiem na przykład co daje i jak używa się monitorowania domen. Nie byłem zainteresowany tym, gdyż ta funkcja nie jest mi potrzebna. Zamiast czekać na wygaśnięcie jakiejś tam domeny lepiej od razu zarejestrować inną, a przy umiejętnym korzystaniu z eXdomain nie jest to problem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!