Anteny i instalacje antenowe

Gru 8, 2007 przez

Budownictwo obecnie rozwija sie coraz mocniej i szybciej. Powstaje dużo budynków wielorodzinnych, budujemy też coraz wiecej domów jednorodzinnych. Wielu z nas potrzebuje porad, bo budowanie dzisiaj nie jest wcale takie proste.

Nowoczesne instalacje antenowe to przykład jak szybko postępuje rozwój techniki budowlanej. Do niedawna nie mieliśmy zbyt dużego wyboru programów telewizyjnych, dlatego instalacja antenowa wewnętrzna była stosunkowo prosta. Współcześnie mamy możliwości odbioru wielu sygnałów nadawanych tradycyjnie, poprzez kable i satelitarnych. Dzisiaj korzystamy z tych urządzeń nie tylko w jednym pomieszczeniu, ale możemy mieć możliwości korzystania z nich w całym domu. Wniosek z tego wypływa jeden, należy zbudować domową instalacje antenową. Aktualnie instalacje rtv w domu to rozbudowane projekty o wysokim stopniu zaawansowania, możliwe do dalszej rozbudowy.

Jednym z ważniejszych urządzeń instalacji telewizyjnych są anteny odbiorcze. Wiele różnych sygnałów radiowych, jakie możemy odbierać zmusza nas do stosowania co najmniej kilku anten. Do tego mamy anteny satelitarne, na których możemy odbierać różne stacje nadające w technice cyfrowej. Internetowy poradnik budowlany solidnydom.pl podaje schematy instalacji rtv sat i zawiera porady jak zbudować instalacje rtv i jak instalacja telefoniczna w domu może być wpięta w sieć.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!