Aneks czy oddzielna kuchnia?

Kwi 23, 2016 przez

Jeszcze jakiś czas temu, nasze babcie nie pomyślałyby o tym, aby kuchnia była dzielona z innym pokojem. Nie ważnym było czy jest mała, czy duża. Zawsze mieściła się w osobnym pomieszczeniu, za zamkniętymi drzwiami. Dla każdej z kobiet była jej królestwem. Rynek deweloperki jednak bardzo się rozwinął. Przymus ludzi do oszczędzania sprawił że pomieszczenia straciły na swojej powierzchni i kuchnia została otwarta na inne pomieszczenia. W ten właśnie sposób pojawił się aneks kuchenny, który dla niektórych nie jest nawet kuchnią. Jednakże wielu osobom bardzo się podoba. Jaką decyzję podjąć przy kupnie mieszkania. Kuchnia osobno czy też połączona z mieszkaniem?
Może zajmijmy się najpierw trendem, który obecnie panuje, czyli aneksem kuchennym. Pierwsze mieszkania z otwartą kuchnią powstały przy końcu lat 90. i powstają w sumie do dziś. Oferty z taką kuchnią zaczynają dominować w propozycjach deweloperów, a duże zapotrzebowanie na mieszkanie z takim aneksem wśród Polaków sprawiło że obecnie jest deficyt takich mieszkań. Od 2010 roku, bardzo ciężko dostać mieszkanie z aneksem kuchennym. Inwestorzy tłumaczą, że to zmiana stylu życia wpływa na zapotrzebowanie na taki układ mieszkania. Ludzie pracują, mają wiele dodatkowych zajęć, życie po prostu pędzi i nie ma czasu na to by spędzić go dodatkowo z rodziną. Otwarta przestrzeń daje tą możliwość. Możemy wspólnie ugotować posiłek, porozmawiać. Aneks kuchenny między innymi dlatego jest tak bardzo popularny. Wiele nieruchomości w Przemyślu zaczyna być tworzonych właśnie z takim układem. Połączenie pokoju z kuchnią jest w bardzo wielu przypadkach bardziej funkcjonalne. Zaoszczędzamy pieniądze i metry kwadratowe zasłonięte przez ściany.

kuchnia w mieszkaniu

Przeciwnicy aneksów kuchennych uważają, że roznoszący się po całym domu zapach jedzenia nie jest niczym przyjemnym. Przenika przez meble, ubrania, tekstylia. Para wydostająca się z garnków niszczy nam sprzęty znajdujące się w domu. Dlatego decydują się na kuchnie w osobnych pomieszczeniach.  W zamkniętej kuchni nikt nie patrzy nam na ręce, zapach się nie roznosi po domu, a dodatkowo drzwi zniwelują panujący czasami w kuchni hałas. Jesteśmy co prawda oddzieleni od reszty domu i rodziny, ale niektórzy kucharze cenią sobie odrobinę prywatności.

nieruchomości przemyśl

Wybór zawsze należy do kupującego. Aneks jak i kuchnia mają swoje plusy i minusy. Wszystko jest uzależnione od preferencji kupującego. Duża część osób lubiąca aneks nie da się przekonać do zamkniętej kuchni jak i odwrotnie. Zawsze jednak można znaleźć jakieś rozwiązanie po środku. Zamontować drzwi suwane, lub też małą ściankę. Zawsze jest inaczej, a przede wszystkim nowocześniej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: +1 (z 1 głos)
Aneks czy oddzielna kuchnia?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Podziel się!