Aktówki i mity z nimi związane

Lut 25, 2008 przez

Pewne przedmioty od razu kojarzą się nam z pewnym rodzajem działalności. Klucz francuski kojarzy nam się z hydraulikiem, pałka z policjantem, a aktówki z adwokatami i biznesmenami. O ile ciężko mi sobie wyobrazić np. lekarza z kluczem francuskim, to bardzo łatwo mogę sobie wyobrazić przedstawiciela innego zawodu paradującego sobie z aktówką pod pachą. Nie wiem czemu w opinii publicznej utarła się opinia, że aktówki mogą być używane jedynie przez ludzi z wyższych sfer.

Informuje nas o tym nawet Wikipedia, której twórcy uważają, że aktówki są używane jedynie do bezpiecznego przenoszenia dokumentów. Dokumenty natomiast, kojarzą się ludziom z zawiłymi sprawami na wysokim szczeblu. Czy ja używając aktówek do przenoszenia dokumentów jestem kimś ważnym ? Otóż nie, jestem zwykłym studentem, który w ten sposób zabezpiecza swoje notatki przed zgubieniem.

Niestety społeczeństwo w którym żyjemy, dużą wagę przykuwa do stereotypów. Dlatego człowiek z aktówką jest w naszych oczach jakimś wysokim urzędnikiem. Nie żebym coś sugerował, ale jeśli kupując aktówkę będziemy się wydawać kimś ważnym to czemu nie ? Wszak te kilkadziesiąt złotych, może nam zagwarantować pełne szacunku spojrzenia mijających nas przechodniów. Według mnie gra jest warta świeczki. Ja się na to piszę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!