Agencje nieruchomości

Maj 28, 2008 przez

Zamieszanie w sprzedaży nieruchomości w końcu się uspokaja. Ceny, rosnące wcześniej w zawrotnym tempie, wreszcie kształtują się na przewidywalnym poziomie. Powodem tak dużego zwiększenia się cen był niewątpliwie wzrost popytu na korzystanie z nieruchomości. Dużo ludzi zdecydowało się na zakup własnego M, co nieświadomie wpływało na koniunkturę rynkową.
Atrakcyjne oferty banków, mówiące o kredytach mieszkaniowych przekonały niejedna osobę do pobrania pożyczki na zakup nieruchomości.

Możliwość posiadania własnego kąta jest obecnie na wyciągnięcie ręki. Większość osób traktuje zakup mieszkania jako intratną inwestycję. Dysponowanie lokalem albo wieloma lokalami, stwarza sposobność pozyskania dodatkowych pieniędzy. Najwięcej zysku wydaje się być inkasowane z najmu. Na rynku jest niemało studentów poszukujących stancji, czy młodych par, które nie boją się życia na kredyt, a potrzebują mieszkania.
Wynajem jest szczególnie rozpowszechniony w miastach studenckich, posiadających parę uczelni wyższych. Cena metra kwadratowego powierzchni mieszkaniowej jest w takich miejscach dosyć wysoka, co i tak nie odstrasza potencjalnych klientów. Mnóstwo ogłoszeń w prasie codziennej czy w internecie często od razu znajduje odpowiedź. Chcąc wynająć albo kupić mieszkania trzeba nierzadko podejmować decyzje w czasie rzeczywistym, ponieważ reakcja klienta na pojawiającą się ofertę jest na ogół
natychmiastowa.

Dzieje się tak w znanym mieście – stolicy Warmii i Mazur – Olsztynie. Mnogość ofert najmu czy kupna nieruchomości jest przyczynkiem powstania dużej ilości biur pośredniczących ich handlem. W samym tylko Olsztynie istnieje około 160 takich firm. Zdecydowana większość z nich nie jest rozpropagowana, ale parę z pewnością liczy się na tamtejszym rynku. Jednym z popularniejszych biur nieruchomości w Olsztynie jest firma braci Strzelczyk. Duża ilość ofert załatwianych przez wyżej wymienione firmy jest powodem wzrostu zainteresowanie klienta. Najlepszą reklamą jest jak wiadomo dobra opinia osoby, która wcześniej korzystała z jego usług.
Może warto zastanowić się nad rozpoczęciem działalności związanej ze świadczeniem usług, w charakterze firmy pośredniczącej w handlu czy wynajmie nieruchomości – np. mieszkania. Olsztyn jest tego najlepszym przykładem. Jak można zauważyć, że przynosi to duże korzyści finansowe. Jedynym mankamentem może jest zapewne spora konkurencja. Powodzenia w poszukiwaniu miejsc, w których ilość firm tej branży nie przesyciła jeszcze zapotrzebowania na usługi klientów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!