PIT 28 za 2013

Wrz 19, 2013 przez

PIT-28Wykazując dochody z naszej działalności gospodarczej mamy możliwość zdecydować się na różne istoty wyliczania należności podatkowych. Do najchętniej wybieranych należy opodatkowanie na regułach ogólnych z wykorzystaniem skali podatkowej, zaś z drugiej strony możemy wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W sytuacji, w której korzystamy z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych kwota należności zależy od istotny prowadzonej działalności gospodarczej.

PIT-28- jakie stawki

Gdy chcemy przejść na rozliczenie przez ryczałt należy poświęcić sporo uwagi na obliczenie, czy jest to dla nas istotnie opłacalne wyjście. Stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wahają się od trzech do dwudziestu %. Najniższa kwota, trzy proc., związana bywa przykładowo z prowadzeniem działalności gastronomiczną lub usługami handlowymi. Kwotą 5,5 5 związana jest na przykład wytwórstwo lub roboty budowlane. Wysokość 8,5 proc. dotyczy na przykład prowizji komisów lub też wykonywania działalności przedszkolnej. Gdy na przykład prowadzimy działalność powiązaną z obsługą nieruchomości bądź także uzyskujemy przychód z najmu lub pochodnych umów to stosujemy stawkę wynoszącą 17 procent. Reprezentanci wolnych profesji są opodatkowani w wysokości 20 %.

Ulgi i odliczenia 2013

Sięgając po PIT 28 powinniśmy szczegółowo oswoić się z wiadomościami powiązane z korzystaniem z odliczeń i ulg. Jeżeli rozliczamy formularz dotyczący 2013 r. to winniśmy pamiętać, iż w deklaracji tej nie mamy możliwości umieścić ulg powiązanych z edukowaniem dzieci bądź dziecka. Możemy natomiast użyć ulg z składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy NFZ, a także z pozostałych odliczeń, odprowadzanych od profitu, takich jak przykładowo ulga związana ze stosowaniem Internetu.

Program do PIT-28 2013

Jesteś opodatkowany przez ryczałt od przychodów ewidencjonowanych? To z pewnością bardzo interesujące wyjście, które bywa dużo ciekawsze od opodatkowania na zasadach powszechnych. W pierwszym i w drugim przypadku można korzystać z narzędzi, jakie uczynią rozliczenie z US zadaniem przyjemniejszym. W przypadku wypełniania PIT-28 można skorzystać z bardzo istotnego narzędzia, jakim jest program.

Funkcjonalność naszego programu

Dzięki korzystaniu z aplikacji, podatnik dostaje wielowymiarową pomoc w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym. Na wstępie dostaje on wejście do katalogu aktualnych druków w formie multimedialnej. Następnie może go uzupełnić drogą komputerową, z użyciem programu. Jedno z narzędzi programu dba o to, by nie pozostawić żadnej istotnej pozycji pustej, przez co zabezpiecza jednostkę przed częstą koniecznością dostarczania zeznań poprawiających. Inne narzędzie zezwala na wykonanie wszelkich niezbędnych rachunków, przez co zyskujemy gwarancję, że nie spotka nas błąd na przykład w trakcie przenoszenia obliczonej kwoty należności.

Twoje bezpieczeństwo

Opisywany system zezwala na dostarczenie wypełnionej deklaracji drogą internetową. Dzięki systemowi e-deklaracje, będącego oficjalną machiną , która służy złożeniu deklaracji przez podatników, mamy pewność, że druk podatnika nie dostanie się w niepowołane posiadanie. Wyjście takie oferowane jest przez ministra finansów, zaś zgodnie z odpowiednimi danymi, w zeszłym okresie podatkowym drogą internetową złożyło deklarację około 3 mln polskich podatników. Zdecydowanie jest to bardzo interesująca forma składania deklaracji, gdyż tak mamy możliwość rozliczyć się z urzędem w sposób szybki i bardzo wygodny.

Program do PIT-28 znajdziesz na doktorpit.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!